Vuosina 2005–2016 diagnosoitujen multippeli myelooma potilaiden liitännäissairastavuus
Tutkimuksessa selvitimme vuosina 2005–2016 diagnosoitujen suomalaisten multippeli myelooma (MM) potilaiden liitännäissairastavuutta.
Viestintätoimisto Cocommsin SuomiAreenalta tuottamassa Aitio-julkaisussa toimitusjohtajamme Jarmo Hahl pohtii suomalaisen syöpähoidon tulevaisuutta. Aitio-julkaisu ilmestyy mm. Mediuutisten, Talouselämän ja Lääkärilehden mukana ja jaetaan laajalla päättäjäjakelulla eduskuntaan ja terveydenhuollon päättäjille.
Lue artikkeli alla olevan linkin kautta:
Tutkimuksessa selvitimme vuosina 2005–2016 diagnosoitujen suomalaisten multippeli myelooma (MM) potilaiden liitännäissairastavuutta.
Kuinka käydä läpi miljoona lausetta potilaskertomuksia ja analysoida ne? Tekstilouhinta vähensi kliinisten asiantuntijoiden työtä ja nopeutti tutkimusprosessia.
Heini Honkanen on nimitetty Medaffconin Market Access -tiimin vetäjäksi. Uusi Market Access -tiimi syntyi, kun aiemmat Hinta- ja korvattavuus- sekä HE & Access -tiimit yhdistyivät.